OX Power: Energie uit Barneveld

Sinds 2019 werkt OX Power vanuit Barneveld aan een duidelijke missie: bedrijven helpen met slimme en duurzame energievoorzieningen. Of, zoals zij het zelf zeggen: MAKE THINGS WORK. Het is een jong, dynamisch bedrijf dat zich volledig toelegt op het ontwerpen, produceren en leveren van geavanceerde accusystemen en energieopslagsystemen. Daarbij letten ze niet alleen op de techniek, maar ook op veiligheid, betrouwbaarheid en wat de klant in de praktijk nodig heeft.

De producten van OX Power zijn er in alle soorten en maten. Van compacte accusystemen die eenvoudig in bestaande machines kunnen worden toegepast, tot grotere energieopslagsystemen voor bedrijven en projecten. Zo leveren ze niet alleen stroom op plekken zonder vaste aansluiting, maar maken ze ook peak shaving mogelijk: pieken in het verbruik worden opgevangen en energie wordt efficiënter benut. Daarnaast kunnen systemen de opgewekte stroom, bijvoorbeeld uit zonnepanelen, opslaan om later zelf te gebruiken. En voor situaties waar helemaal geen netaansluiting beschikbaar is, biedt OX Power off-grid oplossingen waarmee een bouwplaats, bedrijfsterrein of evenement volledig zelfstandig kan draaien.

Wat het bedrijf onderscheidt, is niet alleen de technologie maar vooral de aanpak. Vrijwel alle systemen worden als maatwerk ontwikkeld, in nauwe samenwerking met de klant. Van advies en ontwerp tot productie en service draait elk project om de juiste balans tussen veiligheid, capaciteit, levensduur en gebruiksomgeving. Daarbij staat één mentaliteit centraal: aanpakken en samen oplossingen bouwen die écht werken. Geen losse onderdelen, maar complete systemen waar klanten op kunnen vertrouwen. In de volgende interviews vertellen drie medewerkers hoe dat er in de praktijk uitziet en wat het bijzonder maakt om daar onderdeel van te zijn.

Arjan, Werkvoorbereider
Wanneer er batterij- of energieopslagsystemen gebouwd worden dan komen deze opdrachten bij Arjan op zijn bureau. Hij schakelt hierbij geregeld met verkoop en engineering. Met engineering worden de tekeningen en onderdelenlijsten besproken. Met verkoop neemt hij de planning door wanneer het systeem gereed moet zijn voor uitlevering. Naast systemen die seriematig worden gebouwd, neemt hij de projectmatige systemen ook mee in de planning.

Alle onderdelen worden vervolgens ingekocht. Elk onderdeel in het systeem is uitgetekend of uitgezocht op basis van specificaties door engineering. Wanneer er maatwerk bij komt kijken of wanneer er handelingen en werkzaamheden uitgevoerd moeten worden, om de onderdelen volgens de vereisten binnen te krijgen, dan regelt hij dit ook. Dit vraagt nauwkeurigheid. Je wil natuurlijk voorkomen dat het systeem straks niet functioneert of niet past. Ook houdt hij contact met de leveranciers om ervoor te zorgen dat alles tijdig en volgens de afspraken wordt geleverd.

Wanneer de onderdelen zijn geleverd dan stemt hij met logistiek en productie af dat het verzameld wordt zodat de afdeling productie kan gaan bouwen. De planning en het productieproces wordt in de gaten gehouden en doorgesproken. Wanneer er tijdens productiewijzigingen optreden dan wordt hier gelijk op geschakeld.

Arjan spreekt het aan om inkoop en planning goed te organiseren, om zo tot het eindproduct te komen. Dit kan niet alléén gerealiseerd worden. Dit doe je samen als team. Sámen maken we ons sterk. Want wat is inkoop zonder productie? Wat is productie zonder logistiek? En hoe weet je hoe je iets moet bouwen zonder de belangrijke rol van engineering? En verkoop zorgt er vervolgens voor dat onze klant overtuigd wordt als hij onze systemen toepast in zijn bedrijf.

Voor Arjan is het leukste aan werken bij OX Power dat je ziet dat je bijdrage echt telt. Je staat midden in het proces waardoor je met de meeste collega’s wel samenwerkt. Dit maakt het werk uitdagend. En wat is er niet mooier dan dat je met het hele team een mooi eindproduct neerzet waarmee je bouwt aan de toekomst van je klant en de gebruiker.

Albert, Assemblage- / Productiemedewerker
Albert is samen met zijn collega’s verantwoordelijk voor de montage. Hij werkt onder andere aan de assemblage van batterijsystemen, het monteren van besturingskasten en batterijsystemen in machines. Zowel mechanisch als elektrotechnisch bouwt hij de energieopslagsystemen op. Hij werkt met tekeningen, maar ook vaak met technisch inzicht en ervaring. Hij kijkt kritisch naar de montage, het moet natuurlijk wel een veilig en degelijk eindproduct worden.

Wat hij erg leuk vindt is dat je zichtbaar resultaat hebt. Je weet dat die systemen echt gebruikt gaan worden in machines, in bedrijfshallen en in de buitenlucht. Dus dat het niet alleen mooi moet zijn, maar ook betrouwbaar. Er zit vakwerk in. Elk project heeft zijn eigen uitdagingen: kabelroutes, afmetingen, isolatie, montage. Alles moet kloppen. Soms moet je improviseren. Bijvoorbeeld wanneer de montageplek krapper is dan verwacht, of de afwerking moet aangepast worden. Klopt iets niet, dan ga je terug naar je collega’s van engineering.

Voor Albert maakt het verschil dat hij onderdeel is van iets groters. Hij werkt niet alleen aan onderdelen, maar aan systemen die echt impact hebben. Hij houdt van die afwisseling. De ene dag zit je aan installatiewerkzaamheden van een besturingskast, de andere dag werk je aan een groot energieopslagproject. En de sfeer in de werkplaats, de collegialiteit en het feit dat je iets oplevert waar je trots op kunt zijn, maken het werk bijzonder.

Jaap, Mechanisch Engineer
Jaap zit in de technische kern van OX Power. Hij ontwerpt de onderdelen die accu- en energieopslagsystemen stevig, veilig en praktisch maken. Van robuuste behuizing en slimme koelsystemen tot oplossingen die bestand zijn tegen trillingen, schokken en weerinvloeden. Hij werkt samen met electrical engineering, met de werkplaatsmedewerkers en met werkvoorbereiding om te zorgen dat OX Power de beste systemen kan ontwikkelen en bouwen.

Wat Jaap boeiend vindt is dat techniek voortdurend verandert. Er komen steeds nieuwe regels, veranderende klantwensen en uitdagingen uit de praktijk bij. Dat betekent voortdurend puzzelen: hoe maak je een systeem compact, maar toch veilig en goed geventileerd? Hoe zorg je dat het bestand is tegen regen, hitte, trillingen en schokken? Voor hem ligt de uitdaging in slim ontwerpen: iets dat sterk is, onderhoudsvriendelijk blijft én binnen de juiste marges past. Het mooiste moment is wanneer één onderdeel meerdere functies kan vervullen.

Wat Jaap energie geeft, is het samenwerken om tot een goed eindresultaat te komen. Hij schakelt met inkoop over onderdelen, met de werkplaats over prototypes, met testhuizen over prestaties onder zware omstandigheden en met klanten die specifieke wensen hebben. “Het mooiste vind ik dat je in dit vak je creativiteit kwijt kunt,” vertelt hij. “Samen iets maken dat er écht toe doet, dat geeft voldoening.” Ontwerpen met een missie: MAKE THINGS WORK.

Vacatures & Jouw Mogelijkheid
OX Power is een plek waar techniek, duurzaamheid, innovatie en samenwerking samenkomen. Het is een bedrijf waar je echt iets kunt betekenen. Heb je na dit stuk zin om te werken in een technische baan bij OX Power? Iets waarbij je schakelt tussen techniek, ontwerp, inkoop, assemblage en planning, en waarbij je echt ziet dat je werk bijdraagt aan de energietransitie? Neem dan zeker eens een kijkje en informeer naar de mogelijkheden. Of stuur een open sollicitatie. Wie weet ben jij de volgende die meebouwt aan krachtige, betrouwbare en duurzame accu- en energieopslagsystemen.

Vacatures
Support Engineer
Electrical Hardware Engineer
Servicemonteur
Projectcoördinator
Energieopslagsystemen
Accountmanager

Kijk voor alle vacatures op:
www.oxpower.nl/vacatures

OX Power
Koningsbergenweg 12-03, Barneveld.
Tel. 0342 219 058
info@oxpower.nl
www.oxpower.nl