Nieuw leefstijlprogramma in Voorthuizen voor 60+’ers

Vitaal en fit zijn, maar vooral ook zo lang mogelijk zelfredzaam blijven. Dat is niet alleen de wens van menig 60+’er, maar ook de insteek van het nieuwe ProMuscle programma dat maandag 9 januari aanstaande start bij Praktijk voor Fysiotherapie Voorthuizen. Het ProMuscle programma bestaat uit een spierversterkend oefenprogramma én voedingsprogramma gericht op eiwitrijke voeding. Deze combinatie is een bewezen effectieve manier om de zelfredzaamheid te verbeteren en/of te behouden.

‘Uit wetenschappelijk onderzoek van de Wageningen University & Research is gebleken dat het ProMuscle programma de spierkracht bij ouderen verbetert en zo kan bijdragen aan een betere zelfredzaamheid en daarmee kwaliteit van leven, begint Eveline Vlastuin, fysiotherapeute bij Praktijk voor Fysiotherapie Voorthuizen enthousiast haar verhaal. ‘Wij zijn er trots op dat diëtiste Birgit Wiersma van Di-eetgezond, mijn collega Natasja Konstapel en ik met ProMuscle kunnen gaan starten. We streven naar een blijvende leefstijlverandering bij ouderen waarbij uiteindelijk de eiwit inname en het 2 á 3 keer per week toepassen van krachttraining wordt gehandhaafd.’

Het programma start met een individuele intake door de fysiotherapeute en diëtiste waarbij diverse testen worden afgenomen. Het belangrijkste doel hierbij is om doelen, voorgeschiedenis en het basisniveau qua kracht maar ook qua eetgewoontes (hoeveel eiwit inname is er al en hoe is de lichaamssamenstelling) helder te krijgen. Daarna volgt het programma van 12 weken, waarbij er twee keer per week een uur getraind word. Tussendoor volgt er een groepsbijeenkomst met diëtiste Birgit, waarbij er nog meer geleerd word m.b.t. eiwitrijke voeding en het belang hiervan. Tevens is er ruimte om ervaringen uit te wisselen en vragen te stellen. Het programma wordt afgesloten met een eindevaluatie inclusief het herhalen van de testen. Het programma word ondersteund door een handig cursusboek. Hierin vindt de deelnemer oefeningen voor thuis, antwoord op veel gestelde vragen, tips met betrekking tot eiwitrijke voeding, overzicht met sportmogelijkheden in Voorthuizen en nog veel meer.
‘Het programma is een groepstraining voor maximaal 8 deelnemers. Je moet er dus wel snel bij zijn!’

‘Zo lang mogelijk fit, vitaal en zelfredzaam blijven willen we toch allemaal?’ zegt ze. ‘Daarom is het belangrijk dat ouderen weten hoe ze dit moeten doen. Vaak geven ouderen aan wel te wandelen en te fietsen, maar uit onderzoek is gebleken dat krachttraining i.c.m. voldoende eiwit inname effectiever is voor het behouden van de zelfredzaamheid. Hierbij moet je dan denken aan het kunnen blijven (trap)lopen, gaan staan en in balans blijven. Het ProMuscle programma helpt bij het ontwikkelen en behouden van een effectieve levensstijl.’

De trainingen zijn op maandag(18-19 uur) -en donderdagavond (19-20 uur). De individuele intake en eindevaluatie worden met elke deelnemer apart gepland. De groepsbijeenkomst met diëtiste Birgit is op maandag 20 februari van 19 tot 20 uur.

Voor het ProMuscle programma kunt u kiezen om dit vanuit de aanvullende verzekering (6 behandelingen fysiotherapie) te vergoeden of op basis van een abonnement (€200,-). Het voedingsprogramma is 2 uur vanuit de basisverzekering (dit valt onder het eigen risico) diëtiek.

Aanmelden kan via info@fysiotherapievoorthuizen.nl of bellen naar 0342478518. Gewoon binnenlopen bij de praktijk aan de Van den Berglaan 4 in Voorthuizen kan natuurlijk ook.

Fysiotherapie Voorthuizen
Van den Berglaan 4, Voorthuizen
t. 0342 – 478518
e. info@fysiotherapievoorthuizen.nl
w. www.fysiotherapievoorthuizen.nl